ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی

عبور از بلک لیست | ارسال پیامک به بلک لیست مخابرات

دسته بندی:
0 دیدگاه

بلک لیست چیست؟

افرادی که تمایل ندارند پیامک تبلیغاتی از هرجایی دریافت کنند. این افراد شماره خود را در لیست سیاه مخابرات قرار می‌دهند. عملاً هر سر شماره‌ی تبلیغاتی نمی‌تواند به این شماره‌ها پیامک ارسال کند. به زبان ساده‌تر هرکس که دوست ندارد هیچ شرکتی امکان ارسال پیامک‌ تبلیغاتی به شماره او را داشته باشد. 

متأسفانه با توجه به کافی نبودن سواد تبلیغاتی صاحبان مشاغل و ارسال کردن پیامک‌های تبلیغاتی بدون هدف، باعث آزار و اذیت مردم می‌شوند و از یکجایی به بعد افراد دیگر تمایل ندارند این پیامک‌ها را دریافت کنند. پس ترجیح می‌دهند که شماره خود را در بلک لیست قرار بدهند.

 چگونه شماره ها در بلک لیست مخابرات قرار می گیرند؟

برای قرار دادن شماره در لیست سیاه مخابراتی چند روش مختلف وجود دارد. یکی از آن‌ها تماس با اپراتور است. شما با همراه اول، ایرانسل و دیگر اپراتورها تماس می‌گیرید و پشتیبان می‌خواهید که شماره شما را در لیست سیاه مخابرات قرار دهند یا در اپلیکیشن همراه من یا ایرانسل من و غیره درخواست غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی می‌دهید یا با شماره‌گیری *800# انتخاب گزینه موردنظر تا ۲۴ ساعت آینده شماره شما در بلک لیست قرار می‌گیرد.

البته راه‌کارهای دیگری نیز برای جلوگیری از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی وجود دارد ازجمله اپلیکیشن خود که در کافه بازار برای اندروید موجود است در این اپلیکیشن به‌صورت هوشمند پیامک‌های تبلیغاتی در پوشه قرار می‌گیرند. کاربر به انتخاب خود پیامک‌هایی که مورداحتیاج آن است را در لیست سفید و دیگر پیامک‌ها را در لیست سیاه قرار می‌دهد. این‌گونه به‌سادگی می‌توان لیست سیاه خود را مدیریت کرد و با استفاده از اپلیکیشن های خود نیازی به قرار دادن شماره موبایل خود در بلک لیست مخابراتی نیست.

روش ارسال پیامک به بلک لیست مخابراتی

چندین روش مختلف برای ارسال پیامک به شماره‌های بلک لیست مخابراتی وجود دارد، اما ابتدا باید بدانیم چرا افراد بااینکه پیامک تبلیغاتی را روی خط خود بسته‌اند بازهم پیامک تبلیغاتی دریافت می‌کنند یا از چه سرشماره‌های پیامکی پیامک دریافت می‌کنند. اینجاست که با مبحث خط خدماتی آشنا می‌شویم خط خدماتی شماره‌ای از سرشماره‌های تبلیغاتی است، با این تفاوت که با تعهدات و مجوزهای اخذشده به این خط، اجازه ارسال پیامک تبلیغاتی حتی به شماره‌های بلک لیست داده‌شده است.

منظور از خط خدماتی خطی است که برای ارسال پیامک خدماتی استفاده می‌شود و ارسال‌کننده قصد اطلاع به گیرنده را دارد و قرار نیست پیام برای گیرنده مزاحمت ایجاد کند. مثل زمانی که در وب‌سایت ثبت‌نام می‌کنید و کد تائید برای احراز شماره موبایل دریافت می‌کنید یا زمانی که در وب‌سایت اپلیکیشنی سفارش ثبت می‌کنید، اطلاعات آن سفارش برای شما پیامک می‌شود یا تغییر هر وضعیتی در سفارش برای شما پیامک می‌شود. قطعاً شما به وب‌سایت دیجی کالا آشنایی دارید و خریدهای انجام داده‌اید.

دیجی کالا با استفاده از پیامک این اطلاع‌رسانی‌ها را برای کاربران خود ارسال می‌کند. ممکن است شما عضو مجموعه فرهنگی هیئت مدرسه دانشگاه و…  غیره باشید و تمایل دارید از آن مجموعه پیامک دریافت کنید اگر پیامک تبلیغاتی روی خط شما بسته باشد آن  اطلاع‌رسانی را دریافت نمی‌کنید.

پس به‌صورت خلاصه خط خدماتی خطی است که فقط در اختیار صاحبان مشاغل، شرکت‌ها، مؤسسات و سازمان‌ها قرار می‌گیرد و ارسال‌کننده پیامک  با اجازه قبلی یا با اطلاع گیرنده پیامک را ارسال می‌کند.

ارسال پیامک با سیم کارت

در گذشته نرم افزارهای ارسال پیامک انبوه وجود داشت این نرم افزارها روی کامپیوتر نصب می‌شد و با استفاده از یک خط سیم کارت با استفاده از gsm مودم، نرم افزار ارسال پیامک انبوه روی سیستم شخصی داشتیم؛ اما رفته رفته با توجه به همه گیر شدن این تبلیغات و اذیت شدن گیرندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که متولی این امر است، قانونی ایجاد کرد که سیم کارت‌های شخصی اجازه ارسال پیامک تبلیغاتی را نداشته باشند. با توجه به اینکه بسیاری از صاحبان مشاغل شماره مشتریان خود را جمع آوری کرده اند و تصمیم دارند پیامک های تبلیغاتی برای مشتریان خود ارسال کنند سامانه های پیامکی با سیستم هایی که دارند راهکارهایی تعبیه کردند که در صورتی که قصد داشته باشید به باشگاه مشتریان پیامک ارسال نمایید این امر محقق می شود.

ارسال پیامک با خط خدماتی

همانطور که در بالا تر اشاره کردیم خط خدماتی برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی می باشد و عملاً ارسال بالک یا همان پیامک انبوه با این خطوط ممنوع می باشد. این خطوط به صورت اشتراکی یا اختصاصی در اختیار وب سایت ها، اپلیکیشن ها، سازمان ها، ارگان ها و شرکت ها قرار می گیرد و هنچنین  مشاغلی که با استفاده از دستگاه ثبت شماره یا نرم افزارهای crm یا نرم افزارهای حسابداری باشگاه مشتریان خود را ایجاد کرده اند می توانند با استفاده از خطوط خدماتی ارسال پیامک به بلک لیست داشته باشند.

باشگاه مشتریان

منظور از باشگاه مشتریان لیستی از افرادی است که با کسب و کار یا مجموعه ما تعامل دارند و تمایل دارند در جریان اتفاقات، رویدادها، همایش ها، جشنواره ها، تخفیف ها و موارد این چنینی قرار بگیرند. برای ایجاد باشگاه مشتریان نیاز به نرم افزار crm یا نرم افزار حسابداری یا به صورت ساده لیستی در اکسل است. البته که راهکارهای دیگری نیز برای جمع آوری شماره مشتریان وجود دارد. اگر باشگاه مشتریان داشته باشیم می‌توانیم به صورت محترمانه بدون آزار و اذیت گیرنده ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی داشته باشیم این تنها زمانی محقق می شود که شما با اجازه گیرنده برای آن پیامک ارسال می کنید.

جمع آوری شماره موبایل مشتریان با دستگاه

کسب‌وکارهای سنتی که هنوز از کامپیوتر یا نرم‌افزارهای به‌روز برای مدیریت مشتریان استفاده نمی‌کنند حداقل کاری که می‌توانند انجام بدهند خرید دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری است. با استفاده از این دستگاه شماره مشتریان را در پنل پیامک ذخیره می‌کنید و همان لحظه پیامک خوش‌آمد گویی ارسال می‌کنید. این پیامک می‌تواند شامل اطلاعات کارت ویزیت شما، نظیر آدرس، موبایل، تلفن، ایمیل، آدرس شبکه‌های اجتماعی و دعوت به عمل یا همان کال تو اکشن برای عضویت در پیج اینستاگرام باشد.

امروزه با استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری بسیار محترمانه شماره مشتریان خود را می‌توان جمع‌آوری کرد. جمع‌آوری شماره موبایل مشتریان عملاً نوعی باشگاه مشتریان است و کاربر با اختیار خود شماره خود را در اختیار صاحب کسب‌وکار قرار می‌دهد و تمایل به دریافت پیامک تبلیغات خواهد داشت. پس اگر با خط خدماتی پیامک تبلیغاتی به این گروه ارسال کنید چون گیرنده از دریافت این پیامک رضایت دارد عملاً باعث آزار و اذیت او نشده‌ایم.

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم امکان ارسال لیست سیاه مخابراتی وجود دارد؛ اما لازم است بدانید این خطوط در اختیار همه افراد قرار نمی‌گیرد و از این خطوط برای ارسال پیامک انبوه نمی‌توان استفاده کرد. مگر پیامک انبوه ای که به باشگاه مشتریان ارسال شود. معمولاً باشگاه مشتریان با نام و نام خانوادگی افراد همراه است بدین‌صورت که هنگام ارسال پیامک انبوه به شماره‌های بلک لیست ابتدای متن پیامک نام و نام خانوادگی گیرنده ذکر می‌شود و هرکس پیامک منحصربه‌فرد خود را دریافت می‌کند.

لازم به ذکر است گیرنده می‌تواند با ارسال کلمه لغو، خاموش یا خارج کردن لیست یا در نوشتن درخواست خود در پیامک از ارسال‌کننده تقاضای لغو عضویت کند. این کار می‌تواند در سامانه پیامک تابان اس ام اس هوشمند انجام شود و یا اینکه دستی توسط صاحب پنل لغو عضویت انجام شود و از لیست ارسال حذف شود.

 

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...