ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی

ارسال پیامک به بلک لیست ها

دسته بندی:
0 دیدگاه

ارسال به بلک لیست ها

ارسال پیامک انبوه به بلک لیست

یکی

فعلا به این بالا دست نزنید و زیر را ویرایش نمایید


بلک لیست چیست؟

افرادی که تمایل ندارند پیامک تبلیغاتی از هر جایی دریافت کنند. این افراد شماره خود را در لیست سیاه مخابرات قرار میدهند. عملا هر سرشماره ی تبلیغاتی نمیتواند به این شماره ها پیامک ارسال کند. به زبان ساده‌تر هرکس که دوست ندارد انواع و اقسام پیامک های تبلیغاتی را دریافت کند. متاسفانه با توجه به کافی نبودن سواد تبلیغاتی صاحبان مشاغل و ارسال کردن پیامک های تبلیغاتی بدون هدف، باعث آزار و اذیت مردم می شوند و از یک جایی به بعد افراد دیگر تمایل ندارند این پیامک‌ها را دریافت کنند پس ترجیح می‌دهند که شماره خود را در بلک لیست قرار بدهند.

 

چگونه شماره ها در بلک لیست مخابرات قرار می گیرند؟

برای قرار دادن شماره در لیست سیاه مخابراتی چند روش مختلف وجود دارد. یکی از آنها تماس با اپراتور می باشد. شما با همراه اول، ایرانسل و دیگر اپراتورها تماس می گیرید و پشتیبان می خواهید که شماره شما را در لیست سیاه مخابرات قرار دهند یا در اپلیکیشن همراه من یا ایرانسل من و غیره درخواست غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی میدهید یا با شماره گیری *800# انتخاب گزینه مورد نظر تا ۲۴ ساعت آینده شماره شما در بلک لیست قرار می گیرد.

البته راه کارهای دیگری نیز برای جلوگیری از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی وجود دارد از جمله اپلیکیشن خود که در کافه بازار برای اندروید موجود است در این اپلیکیشن به صورت هوشمند پیامک های تبلیغاتی در پوشه قرار میگیرند. کاربر به انتخاب خود پیامک‌هایی که مورد احتیاج آن است را در لیست سفید و دیگر پیامک ها را در لیست سیاه قرار می دهد. اینگونه به سادگی می‌توان لیست سیاه خود را مدیریت کرد و با استفاده از اپلیکیشن های خود نیازی به قرار دادن شماره موبایل خود در بلک لیست مخابراتی نمی باشد.

 

روش ارسال پیامک به بلک لیست مخابراتی

چندین روش مختلف برای ارسال پیامک به شماره های بلک لیست مخابراتی وجود دارد، اما ابتدا باید بدانیم چرا افراد با اینکه پیامک تبلیغاتی را روی خط خود بسته اند باز هم پیامک تبلیغاتی دریافت می کنند یا از چه سرشماره های پیامکی پیامک دریافت می کنند. اینجاست که با مبحث خط خدماتی آشنا می شویم خط خدماتی شماره ای از سرشماره های تبلیغاتی می باشد با این تفاوت که با تعهدات و مجوزهای اخذ شده به این خط اجازه ارسال پیامک تبلیغاتی حتی به شماره های بلک لیست داده شده است.

منظور از خط خدماتی خطی می باشد که ارسال کننده قصد اطلاع به گیرنده را دارد و قرار نیست پیام برای گیرنده مزاحمت ایجاد کند. مثل زمانی که در وب سایت ثبت نام می کنید و کد تایید برای احراز شماره موبایل دریافت می کنید یا زمانی که در وبسایت اپلیکیشنی سفارش ثبت می کنید، اطلاعات آن سفارش برای شما پیامک می شود یا تغییر هر وضعیتی در سفارش برای شما پیامک می شود. قطعاً شما به وب سایت دیجی کالا آشنایی دارید و خریدهای انجام داده‌اید. دیجی کالا با استفاده از پیامک این اطلاع رسانی ها را برای کاربران خود ارسال می کند. ممکن است شما عضو مجموعه فرهنگی هیئت مدرسه دانشگاه و…  غیره باشید و تمایل دارید از آن مجموعه پیامک دریافت کنید اگر پیامک تبلیغاتی روی خط شما بسته باشد آن  اطلاع رسانی را دریافت نمی کنید.

پس به صورت خلاصه خط خدماتی خطی می باشد که فقط در اختیار صاحبان مشاغل، شرکت ها، موسسات و سازمان ها قرار می گیرد و ارسال کننده پیامک  با اجازه قبلی یا با اطلاع گیرنده پیامک را ارسال می کند.

 

ارسال پیامک با سیم کارت

در گذشته نرم افزارهای ارسال پیامک انبوه وجود داشت این نرم افزار ها روی کامپیوتر نصب می شد و با استفاده از  یک خط سیم کارت با استفاده از gsm مودم  نرم افزار ارسال پیامک انبوه روی سیستم شخصی داشتیم اما رفته رفته با توجه به هم گیر شدن این تبلیغات و اذیت شدن گیرندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که متولی این امر  می باشد قانونی ایجاد کرد که سیم کارتهای شخصی اجازه ارسال پیامک تبلیغاتی را نداشته باشند با توجه به اینکه بسیاری از صاحبان مشاغل شماره مشتریان خود را جمع آوری کرده اند و تصمیم دارند پیامک های تبلیغاتی برای مشتریان خود ارسال کنند سامانه های پیامکی با سیستم هایی که دارند راهکارهایی تعبیه کردند که در صورتی که قصد داشته باشید به باشگاه مشتریان پیامک ارسال نمایید این امر محقق می شود

 

ارسال پیامک با خط خدماتی

همانطور که در بالا تر اشاره کردیم خط خدماتی برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی می باشد و عملاً ارسال بالک یا همان پیامک انبوه با این خطوط ممنوع می باشد. این خطوط به صورت اشتراکی یا اختصاصی در اختیار وب سایت ها، اپلیکیشن ها، سازمان ها، ارگان ها و شرکت ها قرار می گیرد و هنچنین  مشاغلی که با استفاده از دستگاه ثبت شماره یا نرم افزارهای crm یا نرم افزارهای حسابداری باشگاه مشتریان خود را ایجاد کرده اند می توانند با استفاده از خطوط خدماتی ارسال پیامک به بلک لیست داشته باشند.

 

باشگاه مشتریان

منظور از باشگاه مشتریان لیستی از افرادی که با کسب و کار یا مجموعه ما تعامل دارند و تمایل دارند در جریان اتفاقات، رویدادها، همایش ها، جشنواره ها، تخفیف ها و موارد این چنینی قرار بگیرند. برای ایجاد باشگاه مشتریان نیاز به نرم افزار سی آر ام یا نرم افزار حسابداری یا به صورت ساده لیستی در اکسل می باشد. البته که راهکارهای دیگری نیز برای جمع آوری شماره مشتریان وجود دارد. اگر باشگاه مشتریان داشته باشیم می‌توانیم به صورت محترمانه بدون آزار و اذیت گیرنده ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی داشته باشیم این تنها زمانی محقق می شود که شما با اجازه گیرنده برای آن پیامک ارسال می کنید.

 

جمع آوری شماره موبایل مشتریان با دستگاه

کسب و کارهای سنتی که هنوز از کامپیوتر یا نرم افزارهای به روز برای مدیریت مشتریان استفاده نمی کنند حداقل کاری که می توانند انجام بدهند خرید دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری می باشد. با استفاده از این دستگاه شماره مشتریان را در پنل پیامک ذخیره می کنید و همان لحظه پیامک خوش آمدگویی ارسال می کنید. این پیامک می تواند شامل اطلاعات کارت ویزیت شما باشد نظیر آدرس، موبایل، تلفن، ایمیل، آدرس شبکه های اجتماعی و دعوت به عمل یا همان کال تو اکشن برای عضویت در پیج اینستاگرام.

امروزه با استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتری بسیار محترمانه شماره مشتریان خود را می توان جمع آوری کرد. جمع آوری شماره موبایل مشتریان عملاً نوعی باشگاه مشتریان می باشد و کاربر با اختیار خود شماره خود را در اختیار صاحب کسب و کار قرار می دهد و تمایل به دریافت پیامک تبلیغات خواهد داشت. پس اگر با خط خدماتی پیامک تبلیغاتی به این گروه ارسال کنید چون گیرنده از دریافت این پیامک رضایت دارد عملاً باعث آزار و اذیت او نشده‌ایم.

 

روش های ارسال پیامک به بلک لیست مخابراتی

همانطور که بالاتر اشاره کردیم امکان ارسال لیست سیاه مخابراتی وجود دارد. اما لازم است بدانید این خطوط در اختیار همه افراد قرار نمی‌گیرد و از این خطوط برای ارسال پیامک انبوه نمی توان استفاده کرد. مگر پیامک انبوه ای که به باشگاه مشتریان ارسال شود. معمولاً باشگاه مشتریان با نام و نام خانوادگی افراد همراه است بدین صورت که هنگام ارسال پیامک انبوه به شماره های بلک لیست ابتدای متن پیامک نام و نام خانوادگی گیرنده ذکر میشود و هرکس پیامک منحصر به فرد خود را دریافت می کند.

لازم به ذکر است گیرنده می‌تواند با ارسال کلمه لغو، خاموش یا خارج کردن لیست یا در نوشتن درخواست خود در پیامک از ارسال کننده تقاضای لغو عضویت کند. این کار می تواند در سامانه پیامک تابان اس ام اس هوشمند انجام شود و یا اینکه دستی توسط صاحب پنل لغو عضویت انجام شود و از لیست ارسال حذف شود.

 

وب سرویس

وب سرویس ها همان وب سایت ها و  نرم افزارها و اپلیکیشن هایی هستند که نیاز دارند پیامک اطلاع رسانی یا تغییر وضعیت برای گیرنده ارسال کنند. از آنجایی که دستور ارسال پیامک از منبعی دیگر برای سامانه پیامک ارسال میشود به این موضوع وب سرویس پیامک یا api sms  میگویند. در صورتی که تمایل داشته باشید پنل اس ام اس خود را به یکی از این نرم افزارها متصل نمایید تابان اس ام اس تمامی زبان های برنامه نویسی را شامل شود و حتی افزونه های پیامکی مورد نیاز بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا نظیر وردپرس، اپن کارت/ف پرستاشاپ و غیره را به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می دهد. همچنین خط خدماتی اشتراکی و یا اختصاصی را برای ارسال پیامک حتی به بلک لیست را در اختیار شما قرار می دهد.

ارسال پیام صوتی

یکی از روشهای ارسال پیام به گیرندگان ارسال تماس انبوه یا همان ارسال پیام صوتی می باشد. در تابان اس ام اس قابلیت ارسال پیام صوتی روی پنل های پیامکی وجود دارد. روش کارکرد آن بدین صورت است که با ویس رکوردر پیام ضبط می شود و با استفاده از ارسال پیام صوتی فایل بارگذاری شده و ارسال می گردد. با تمامی گیرندگان تماس برقرار می شود و پیام پخش می شود. این راهکار نیز مناسب افرادی است که یا قصد ارسال پیام تبلیغاتی یا پیام اطلاع رسانی دارند. هنوز برای ارسال پیام انبوه یا ارسال تماس انبوه راهکارهای بازدارنده‌ای تعبیه نشده و قوانینی در این خصوص گذاشته نشده است.

اگر برای ارسال پیامک های تبلیغاتی به بلک لیست و پیامک‌های اطلاع رسانی خود نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، حتماً با تیم فروش تابان اس ام اس صحبت کنید. ما نیاز شما را شناسایی می‌کنیم و بهترین راه کار ها را برای ارسال پیامک تبلیغاتی خود به بلک لیست ارائه می‌دهیم.

 

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha loading...