خط اختصاصی در سامانه پیامک چیست؟

زمانی که شما یک خط موبایل خریداری می کنید این خط در واقع به نام شما ثبت می شود و فرد دیگری امکان استفاده از این شماره را ندارد؛ خط اختصاصی در سامانه پیامک نیز دقیقا به همین معنی است، یعنی ثبت یک خط به نام شما، بدون اینکه فرد دیگری امکان استفاده از این خط را داشته باشد.

انواع خطوط اختصاصی

در پنل اس ام اس تابان اس ام اس در هنگام تهیه پنل اس ام اس با توجه به نوع پنلی که تهیه می کنید؛ از ۱ یا 2 خط اختصاصی به صورت رایگان به پنل پیامکی شما اضافه می شود.

خط اختصاصی درخواستی

علاوه بر این خطوط اگر نیاز به خطی با شماره کوتاه تری داشته باشید و یا شماره مشخصی مد نظر شما باشد، می توانید درخواست خرید خط مورد نظر را بدهید و حداکثر یک روز کاری خط مورد نظر به پنل اس ام اس شما اضافه می شود.

خط اختصاصی غیر درخواستی

اگر شماره خط اختصاصی برای شما مهم نیست، می توانید از خط اختصاصی غیر درخواستی استفاده کنید و اپراتور به صورت رندم خطی را برای شما ثبت می کند. مزیت خط اختصاصی غیر درخواستی نسبت به خط اختصاصی درخواستی، هزینه پایین تر آن می باشد.

خط اختصاصی متناظر با شماره موبایل

کاربرد دیگر خطوط اختصاصی این است که می توانید خط اختصاصی با شماره ای مشابه شماره موبایل خود داشته باشید. در صورتی که با این خط پیامک ارسال کنید و شماره شما در تلفن همراه مخاطب ذخیره باشد، پیام با نام شما به دست مخاطب می رسد.

تفاوت خط اختصاصی و خط عمومی در سامانه پیامک

در سامانه پیامک دو نوع خط تعریف می شود. خطوط عمومی (خطوط اشتراکی) و خطوط اختصاصی.

خطوط عمومی در همه سامانه های پیامکی مشترک است و کاربران می توانند به صورت اشتراکی از این خطوط برای ارسال پیامک استفاده کنند. در حالی که خطوط اختصاصی، مختص کاربری است که درخواست ثبت خط را داده است و این خط  تنها در سامانه پیامکی کاربری که درخواست خط را داده است، وجود دارد.

خطوط عمومی به دلیل اشتراکی بودن خطوط، قابلیت دریافت پیامک از طرف مخاطب را ندارند و به این نوع از خطوط، خطوط یک طرفه نیز می گویند زیرا فقط قابلیت ارسال دارند.. اما خطوط اختصاصی علاوه بر قابلیت ارسال، قابلیت دریافت نیز دارند و کاربر می تواند از مخاطب خود بر روی خط اختصاصی پیامک دریافت کند. پیامک دریافتی از مخاطب به همراه متن پیام و شماره موبایل ارسال کننده در پنل اس ام اس کاربر ذخیره می شود و حتی می توان از پیامک های دریافتی خروجی اکسل دریافت کرد.

در جدول زیر برخی از تفاوت های خطوط اختصاصی و خطوط عمومی آورده شده است.

خطوط عمومی خطوط اختصاصی
قابلیت دریافت ندارد دارد
قابلیت خدماتی کردن خط ندارد دارد
قابلیت انتقال به سامانه دیگر ندارد دارد

کاربرد خطوط اختصاصی در سامانه پیامک

قابلیت دریافت خطوط اختصاصی همانطور که گفته شد اصلی ترین تفاوت خطوط اختصاصی  و خطوط عمومی قابلیت دریافت پیامک توسط خطوط اختصاصی می باشد. می توانید از مخاطب خود درخواست کنید که متن و یا عدد مشخصی را به خط اختصاصی شما پیامک کند. دریافت پیامک توسط خطوط اختصاصی  این امکان را برای شما فراهم می کند تا نظر سنجی و مسابقه پیامکی برگزار کنید. همچنین با استفاده از یک خط اختصاصی در سامانه پیامک می توانید از قابلیت هایی مانند نوبت دهی پیامکی، منشی عضویت، پاسخگوی خودکار پیامکی و… استفاده کنید. علاوه بر این خط اختصاصی این امکان را برای شما فراهم می کند که در تبلیغات و بازاریابی  از شماره اختصاصی خود استفاده نمایید. مخاطب می تواند شماره اختصاصی شما را در تلفن همراه خود ذخیره کند این در حالی  است که اگر از خط عمومی استفاده کنید ممکن است دیگر کاربران سامانه پیامکی نیز از خط عمومی پیامک ارسال کنند و در واقع ذخیره کردن شماره خط عمومی در گوشی مخاطب بی معنی است.

ارتباط دو طرفه با مخاطب

با استفاده از یک خط اختصاصی می توانید با مخاطب خود ارتباط دوطرفه برقرار کنید. پیشنهادات، نظرات و انتقادات مخاطبین را از طریق پیامک دریافت کنید و  با استفاده از قابلیت پاسخگوی خودکار پیامکی با ارسال پیامک به صورت اتوماتیک از مخاطب خود تشکر کنید.

خطوط اختصاصی با پیش شماره های متفاوت

در حال حاضر تمامی اپراتورها خطوط اختصاصی ارائه می دهند. پیش شماره ها مربوط به اپراتورهای  ۱۰۰۰، ۲۰۰۰،،۳۰۰۰، ۵۰۰۰، ۰۲۱ هستند. این پیش شماره ها ممکن است از لحاظ سرعت، کیفیت ارسال، زمان ارسال تفاوت های جزئی داشته باشند. از آنجایی که تمامی اپراتورها در حال تکمیل سرویس های خود هستند این تغییرات جزئی است و می توان گفت ملاک انتخاب پیش شماره، تصمیم شما است.

قیمت خطوط اپراتور 1000

تعداد ارقامنوعقیمت
14درخواستی120 هزار تومان
14غیر درخواستی85 هزار تومان
13درخواستی135 هزار تومان
13غیر درخواستی95 هزار تومان
12در خواستی265 هزار تومان
12غیر درخواستی125 هزار تومان
11در خواستی350 هزار تومان
11غیر درخواستی175 هزار تومان
10در خواستی720 هزار تومان
10غیر درخواستی250 هزار تومان
9در خواستی1.5 میلیون تومان
9غیر درخواستی700 هزار تومان
8در خواستی4.5 میلیون تومان
8غیر درخواستی2.5 میلیون تومان

 

 

قیمت خطوط اپراتور 2000

 تعداد ارقامقیمت
1498 هزار تومان
الباقی ارقام قبل از خرید می بایست استعلام شودقیمت پس از بررسی و استعلام

 

 

قیمت خطوط اپراتور 3000

تعداد ارقام قیمت
1440 هزار تومان
12120 هزار تومان
10140 هزار تومان

 

 

قیمت خطوط اپراتور 50001

تعداد ارقامقیمت
15رایگان
14رایگان
13100 هزار تومان
12170 هزار تومان
11290 هزار تومان
10530 هزار تومان
9730 هزار تومان

 

 

قیمت خطوط اپراتور 50002

تعداد ارقامقیمت
14رایگان
1322 هزار تومان
1233 هزار تومان
1143 هزار تومان
1067 هزار تومان
9105 هزار تومان

 

 

قیمت خطوط اپراتور 50004

تعداد ارقامقیمت
14رایگان
1325 هزار تومان
1245 هزار تومان
11135 هزار تومان
10235 هزار تومان
9400 هزار تومان

 

 

قیمت خطوط اپراتور 50005

تعداد ارقامقیمت
14رایگان
1322 هزار تومان
1235 هزار تومان
1145 هزار تومان
1068 هزار تومان
998 هزار تومان

قیمت خطوط اپراتور 50009

تعداد ارقامقیمت
1429 هزار تومان
دیگر سرشماره ها استعلام می شودبعد از استعلام تعیین می گردد

بیشتر بدانید…

بهتر است بدانید که خود این اپراتورها نیز به طور مستقیم میتوانند به شما دسترسی برای ارسال پیامک را بدهند، اما به دلیل اینکه خدمات و امکانات محدودی را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد مشتریان ترجیح می دهند یک سامانه بصورت کامل از تمام خطوط و اپراتور های مختلف و امکانات متعدد بهرمند شوند. لذا تابان اس ام اس را بخاطر داشتن تمام امکانات لازم انتخاب میکنند.
به علاوه، سامانه‌های پیامکی مثل تابان اس ام اس اجازه دسترسی به هر ۴ اپراتور را، به علاوه خطوط ۰۲۱ و اپراتور نام تجاری، در اختیار مشتریان خود می‌گذارند. این یعنی در صورت اختلال در خطوط یک اپراتور (که کم هم اتفاق نمی‌افتد) ، شما می‌توانید از خدمات یک اپراتور دیگر استفاده کنید.
بنابراین بهتر است از سامانه پیامک تابان اس ام اس استفاده نمایید.